Nápověda

 

Jak a proč použivat Kup teď

 

Povolením a nastavením možnosti Kup teď dá nabízející najevo, že je ochoten akceptovat uvedenou částku bez čekání na konec aukce. Může zadat, zda bude tato částka akceptována v libovolnou chvíli (zvolením ano i po přihození) a nebo pouze do chvíle, dokud nikdo na aukci nereagoval přihozením.

Pokud zájemce akceptuje částku Kup teď, aukce je okamžitě ukončena a zájemce se stává výhercem, bez ohledu na případné nabídky ostatních zájemců.

Funkci Kup teď je vhodné používat v následujících případech:

      Pokud má nabízející přesnou představu o požadované částce a chce hned s prvním zájemcem navázat kontakt, nastaví cenu Kup teď ve stejné výši jako cenu vyvolávací. V takovémto případě zájemce hned aukci ukončí stisknutím tlačítka a stává se výhercem aukce. Tímto se aukce stává v podstatě inzerátem.

      Pokud má nabízející přesnou představu o požadované částce, chce ale využít výhod aukční metody, nastaví cenu Kup teď vyšší než je cena vyvolávací. V takovémto případě se zájemce může rozhodnout, zda se aukce zúčastní s rizikem, že ji vyhraje někdo jiný a nebo aukci hned ukončí stisknutím tlačítka a stává se výhercem aukce.